Cena Bitcoin Cena kontynuuje Skyrocket As Pundit Caps Next All-Time High At $30,000

Czy Bitcoin może po raz trzeci w historii wytrzymać 10.000 dolarów? Debata analityków

Cena Bitcoina wzrosła od zeszłego tygodnia i zyskała ponad 12,70% (1.268 dolarów) w ciągu 24 godzin. Cyfrowa moneta osiągnęła szczytową wartość 11.400 dolarów 27 lipca, co jest nowym rekordem w ciągu sześciu miesięcy. Bitcoin był stabilny przez większą część roku w warunkach wahań rynkowych, globalnej pandemii, walki z regulacjami i kontrolą oraz trudnego okresu w poprzednim roku.

Bitcoin miał w tym roku jedno z wydarzeń, które zmniejszyło się o połowę, a po tym wydarzeniu oczekuje się, że spowoduje to wzrost wartości cyfrowej monety. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu dostarczyła jednak mieszanych sygnałów, ponieważ moneta cyfrowa nadal wisiała wokół ceny sprzed wydarzenia.

Wielu ekspertów wierzyło, że minie trochę czasu, zanim nastroje bycze zaczną się pojawiać. W miarę jak Bitcoin nadal rośnie, a teraz jest bliski osiągnięcia 12.000 dolarów (obecnie handluje się 11.640 dolarów), wielu ekspertów kryptokurrency i liczby wyraziły swoje opinie na temat tego, jak daleko cena Bitcoin będzie się rozwijać w tym roku.

Teraz, tajny właściciel Bitcoin.org i ekspert rynku, “Cobra” stwierdził, że następny wszechczasowy haj Bitcoin będzie wynosił 30.000 dolarów. Dokonując tego oświadczenia na Twitterze, właściciel, którego tożsamość jest nieznana, wyjaśnił, że jeśli Bitcoin testuje nowy wszechczasowy haj w tym szczególnym biegu byka, to będzie około 30.000 dolarów.

Dodał również, że cyfrowy składnik aktywów będzie prawdopodobnie wycofać się do około 15.000 dolarów marki po trafieniu 30.000 dolarów.

Cobra doradzała także inwestorom kryptologicznym, by nie kupowali kryptofunduszu, chyba że planują trzymać się go przez wiele lat.

Biorąc pod uwagę to, co okazało się po ostatnim Bitcoin o połowę przed tym rokiem, wielu ekspertów kryptograficznych uważa, że próg 30.000 dolarów wydaje się “zbyt mały zysk” powinien zwiększyć cenę cyfrowej monety dostaje się tam. Cobra ponownie wyszczerbił w stwierdzeniu, że wielu ekspertów i inwestorów są irracjonalnie byczy, często po zdarzeniu zmniejszenia o połowę i jako takie, uważa, że liczba ta jest zbyt niska.

Według opiekuna Bitcoin.org, ludzie nie zdają sobie sprawy, że przejście z 10 do 100 dolarów jest o wiele łatwiejsze niż przejście z 10 000 dolarów do 100 000 dolarów. Ilość pieniędzy potrzebnych do osiągnięcia tego celu jest o wiele za duża i inwestorzy kryptońscy nie biorą pod uwagę tych różnych wielkości. Aby Bitcoin mógł handlować na 100.000 dolarów, musiałby być wyceniony na 10% obecnej podaży pieniądza w Stanach Zjednoczonych, która obejmuje wszystkie depozyty bankowe i oszczędności oraz całą gotówkę w obiegu.

Jest jeszcze wcześnie, aby zająć stanowisko w sprawie tego, w którą stronę idzie cena Bitcoinu. Wiele prognoz ekspertów od kryptologów się spełnia, a wiele z nich również nie. Do niedawna Bitcoin był zagrożony spadkiem wartości w stosunku do 10.000 dolarów.

Od maja cena BTC utknęła między 9 000 a 9 500 USD i próbowała przez kilka dni przekraczać poziom oporu 10 500 USD, a kiedy krypto waluta umocni się pod istotnym poziomem oporu przez tak długi czas, prawdopodobnie dojdzie do przełomu.

Ostatni wzrost jest kluczem do podtrzymania rozmachu Bitcoin Evolution i to jest punkt, który decyduje o tym, czy tendencja wzrostowa monety cyfrowej będzie kontynuowana, czy też wpadnie w niedźwiedzi trend. Wraz z rosnącymi podstawami w łańcuchu, Bitcoin prawdopodobnie będzie jechać powyżej poziomu oporu 13.500 dolarów z jeszcze silniejszym rajdem.