12 dni świąt Bożego Narodzenia w Zombie”

12 dni świąt Bożego Narodzenia w Zombie” na aukcję wakacyjnych horrorów NFT na cele charytatywne.

Ach, Boże Narodzenie. Czas na radość! Wesołość! I pożeranie mózgów żywych nienasyconą żądzą krwi… bo spójrzmy prawdzie w oczy, to jest rok 2020.

Darren Kleine, znany przede wszystkim z obsługi DKleine, jest artystą NFT o zdecydowanie specyficznej niszy – Zombie. Mówimy tu o kryptońskich zombie, politycznych zombie, zombie mustachioed Salvadora Dali. Zombie o wszelkich kształtach, rozmiarach i orientacji! Jeśli jest zielony, rozczłonkowany i uwielbia smak dobrego mózgu, jest dojrzały do tokenizacji (i dobroczynności), jeśli chodzi o pana Kleine.

To, co zaczęło się jako quasi-polityczna wypowiedź zaledwie kilka miesięcy temu (jego pierwszym zombie NFT był rozkładający się Donald Trump, wciąż startujący na prezydenta w 2040 roku), teraz rozkwitło do w pełni dojrzałej estetyki podpisu. A wraz z Bitcoin Bank rosnącą z dnia na dzień popularnością jego twórczości na blockchainowych rynkach, takich jak Open Sea i Known Origin, Kleine doszedł do wniosku, że sezon wakacyjny był wspaniałym czasem na ćwiczenie odrobiny spokoju na ziemi i dobrej woli dla wszystkich.

12 grudnia Kleine umieści na liście pierwszych z dwunastu NFT o tematyce bożonarodzeniowej w serii zatytułowanej 12 dni świąt Bożego Narodzenia w Zombie, z których 80% dochodów zostanie przeznaczone na rzecz organizacji charytatywnych dla dzieci. Każda praca z tej jednoczęściowej serii będzie przedstawiać scenę z klasycznego, świątecznego filmu, ale z wyśmienicie makabrycznym zwrotem akcji – wszyscy bohaterowie są albo nieumarli… albo wkrótce będą.

Brązowe święta Zombie autorstwa DKleine

“Nie zmieniam ich zbytnio. Zmieniam je na tyle, że jest to po prostu trochę niewygodne, ale i tak jest to coś w rodzaju radości. Wciąż jest w tym coś pięknego”, wyjaśnia Kleine w wywiadzie dla Cointelegrapha. Kontynuował karuzelę poprzez podstępną zapowiedź swoich kolejnych utworów:

“Oto “Wakacje bożonarodzeniowe”. Clark Griswold i jego kuzyn Eddie robią zakupy mózgu w Walmarcie. Bardzo podoba mi się ten niezręczny moment w “Elfie”, kiedy to je spaghetti z galaretką. Więc wziąłem to, ale zmieniłem je na jelita. “Star Wars Holiday Special jest wciąż w pracy.”

Aby wyjaśnić swoją osobistą markę fantasmagorii, Kleine wprowadził do opisu niezamierzonego efektu psychologicznego znanego jako “Niesamowita dolina” – terminu używanego do opisu stworzeń, które mają realistycznie naśladować ciało i krew ludzi, ale nie potrafią uchwycić iluzji w często zwodniczy sposób. Widziałeś kiedyś adaptację “The Polar Express” Roberta Zemekisa? Niesamowita dolina. Te przerażające japońskie zarodki ze szczotkowaną silikonową skórą i szklistymi, martwymi oczami? Niesamowita Dolina. Uzasadnił:

“Myślę, że podobnie jest z zombie”. Jest w nich coś, co jest po prostu instynktownie odrażające. Ale potem umieszczasz je w kontekście tej uroczej sceny świątecznej, a twoją naturalną reakcją jest śmiech”.

Home Alone (Z wyjątkiem zombie) autorstwa DKleine

Wyjaśniając ten punkt, narysował poważniejsze porównanie do naszej obecnej, społecznie zdystansowanej rzeczywistości. “Wiąże się to również z tą całą sprawą z COVIDem, prawda? Ponieważ, oczywiście, idea zombie jest to, że są to zbliżające się zagrożenie wirusowe, które zawsze jakby nad nami unosiło się nad nami.” W rzeczy samej.

“Uważam, że to było dla mnie trochę jak narzędzie radzenia sobie z COVIDem. Tylko humor z tego. Byłem typem osoby, która w dzieciństwie, gdy oglądałem film i była w nim jakaś smutna lub niewygodna część, żartowałem – bo dzięki temu czułem się bardziej komfortowo. Czuję, że trochę tego się tu dzieje.”

Tworzenie NFT doprowadziło do czegoś w rodzaju ponownego odkrycia dla artysty. Kleine, niegdyś specjalizujący się w sztuce i twórczy duch bonafide’u, przez lata odsuwał się od takich poszukiwań, sprzyjając analitycznemu bezpieczeństwu jego pracy jako pełnoetatowego nauczyciela matematyki w szkole podstawowej. Jednak w dzieciństwie jego pasją był ołówek i papier:

“Kiedy byłem dzieckiem, nie mogłem przestać rysować. Rysowałem do tego stopnia, że miałem za to kłopoty w klasie, kiedy powinienem był wykonywać swoje szkolne prace. Wtedy zacząłem uczyć i po prostu już nigdy tego nie robiłem. To było dopiero wtedy, gdy ta sztuka cyfrowa znów mnie złapała.”

Jego praca zyskała nowy poziom entuzjazmu, gdy postanowił stworzyć 12 Dni Zombie jako akcję charytatywną. Seria, która ma być sprzedawana w formie aukcji na rynku Open Sea NFT, zostanie podzielona w 80% na 12 odrębnych organizacji charytatywnych. Współpracuje z The Giving Block – organizacją non-profit, której celem jest pomoc organizacjom charytatywnym w przyjmowaniu darowizn opartych na kryptokurczowej walucie – aby zapewnić dokładny podział środków.

“Będąc nauczycielem, chciałem skupić się na organizacjach charytatywnych, które mają do czynienia z możliwościami dla dzieci, możliwościami dla dziewcząt w miejscach, gdzie normalnie nie mają dostępu do edukacji”, powiedział Kleine.

“Wybrałam 12 różnych organizacji charytatywnych, po jednej na każdą sztukę. Począwszy od 12 grudnia, każdego dnia wystawiam kawałek na aukcję na “otwartym morzu”, a wszystkie one wygasają w Wigilię.”

Z nieobciążonym poczuciem radości z pracy, Kleine podzielił się, że “Mój ulubiony film bożonarodzeniowy jest właściwie jednym z nich”. To “Wakacje bożonarodzeniowe”. Chevy Chase. Za każdym razem, gdy go oglądam, śmieję się. Widzę scenę wiewiórki z psem goniącym ich przez dom, widzę jak rzeźbią indyka i rozbijają się na tej tuszy. To jest po prostu zabawne. Uwielbiam to.”